אקס בוקסמחשבמשחקיםפלייסטיישן

Fortnite

פורטנייט

פורטנייט (באנגלית: Fortnite) הוא משחק וידאו תלת-ממדי מסוגת פעולה המשלב אקשן, יריות, ובנייה. במשחק שתי אפשרויות משחק: באטל רויאל (Battle Royale) והצלת העולם (Save The World). את המשחק פיתחו החברות Epic Games ו-People Can Fly, והוא יצא לאור ב-25 ביולי 2017.
במשחק פורטנייט ניתן לקנות כל מיני אמצעים, כגון חליפות, מצנחים, תיקים, דמויות, גרזנים, ועוד בכל מיני דרכים במשחק.

מה שמייחד את פורטנייט משאר משחקי ההישרדות הוא שניתן לבנות לפי רצונך, בין היתר על מנת להתגונן במהלך קרב. ניתן לבנות מבנים מארבעה סוגים: רצפה או תקרה/ קיר/ מדרגות/ ופירמידה קטנה. לאחר הבנייה ניתן לערוך את הבנייה על מנת לצאת מהמבנה או לשפר את עמדת ההגנה. ניתן לבנות את המבנים הנ"ל משלושה סוגי חומרים: עץ, אבן וברזל. העץ נמצא במפה בתדירות הכי גבוהה, ולפיכך הוא החומר הכי חלש והברזל – הכי חזק.
ניתן לקחת כלי נשק מ-5 דרגות: נשק מהצבע האפור (הרמה הכי נמוכה), מהצבע הירוק, מהצבע הכחול, מהצבע הסגול והרמה הכי גבוהה: הצבע הכתום (לא כל סוג נשק יכול להימצא בכל הרמות).

בפורטנייט שתי אפשרויות משחק: "באטל רויאל" (Battle Royale) ו"הצלת העולם" (Save the World).
ניתן לשחק במשחק בחלק מן הגרסאות של mac ושל windows. בmac os ניתן לשחק במשחק רק עם דגם 2012 ומעלה ובגרסה 10.9 ומעלה.

באטל רויאל הוא משחק בו 100 משתתפים לכל היותר, המתחרים מנסים להרוג אחד את השני על מנת להישאר השחקן האחרון ששורד מנצח. המשחק מתרחש בתוך עולם וירטואלי הכולל ערים, אגם, נהר ויערות.
המשחק נפתח כאשר אוטובוס מעופף המשייט בגובה רב יוצא מאחד מקצוות המפה לעבר הקצה השני, ובמהלך ריחופו של האוטובוס מקצה לקצה יש לקפוץ ממנו למקום הרצוי במפה. לקראת סוף הצניחה נפתח דאון שבאמצעות נוחתים באטיות לעבר היעד הנבחר. כאשר נוחתים, המטרה היא לאסוף כמה שיותר כלי נשק וציוד במהרה על מנת להרוג את האויבים איתם נפגשים, ולהעלות את כמות החיים או המגן. ניתן לצבור ציוד מתיבות תחמושת או מתיבות: תיבות התחמושת מכילות אך ורק תחמושת ואילו התיבות הרגילות מכילות ציוד מכל הסוגים. בנוסף ניתן לצבור ציוד המפוזר ברחבי המפה, גם בשטחים פתוחים וגם בבתים. דרך נוספת לצבור ציוד היא להרוג שחקן: כאשר הורגים שחקן כל הציוד שלו מתפזר במקום הריגתו, וניתן לקחת מהציוד. לא רק מי שהורג את השחקן יכול לקחת מהציוד שלו שהתפזר.
בכל משחק מפוזרות 3 למות (בכל משחק מקומן משתנה ולא ניתן לדעת היכן הן נמצאות) שכשמגיעים אליהן מקבלים ציוד מכל הסוגים (למעט כלי נשק) ומספר רב של חומרים לבנייה. לאחר שמישהו פתח את הלמה היא נעלמת.
מה שהופך את המשחק לתכליתי ומעניין וגורם לו לא להתארך הוא ה"סערה" (Storm). ה"סערה" היא סוג של ענן סגול הסוגר מכל הכיוונים באיטיות ומשאיר כל פעם טווח קטן יותר (בצורת עיגול) הניתן לשהות בו. הסיבה שניתן לשהות אך ורק בטווח המסומן היא שאם לא נמצאים בו כמות החיים יורדת באיטיות עד שלבסוף מתים. לקראת סוף המשחק ה"סערה" סוגרת עד כדי כך שהטווח כל כך קטן שאין מקום שניתן להיות בו מבלי ש"תיבלע" בסערה. לא ניתן לדעת איפה יהיה הטווח שניתן לשהות בו במהלך הסערה במהלך משחק, כי כל פעם הוא קטן לכיוון שונה. ממשחק למשחק הטווח משנה את מקומו.
במהלך המשחק נופלות חבילות (Drops) המכילות ציוד מכל הסוגים, אל תוך הטווח.
ניתן לשחק את מצב המשחק "באטל רויאל" לבד, בזוגות, ובקבוצות המכילות עד ארבעה אנשים.
המשחק דומה לקרבות במשחקי הרעב ולנסיונות ההישרדות.

ביקורת משחק

ציון כללי - 9.2

9.2

המשחק הכי ממכר בזמן האחרון. פורטנייט כבש את ליבם של מיליוני אנשים בכל העולם ואפשר להגיד גם שבצדק! משחק עם ציון כמעט מושלם.

User Rating: 4.27 ( 7 הצבעות)

עוד כתבות

Back to top button